Zoopark Amerika

U rybníka Amerika ve Františkových Lázních se rozprostírá stejnojmenný lesopark. Děti tu potěší dětské hřiště a malý zoopark Amerika, ve kterém mohou vidět mývaly, koně, kozy, morčata nebo lamu. Lesopark i zoopark jsou volně přístupné. Lesopark Amerika je vhodným místem pro relaxaci i sport. Navazuje na lázeňské parky, z centra města sem přijíždí mikrovláček.


Soos

Soos je národní přírodní rezervace asi 4,5 kilometru severovýchodně od Františkových Lázní v okrese Cheb. Tahle zvláštní krajina nestojí za vidění jen kvůli podivnému jménu, ale hlavně proto, že jde o skutečný unikát, který jinde v Česku nenajdete. Ba co víc, Soos je jednou z mála našich přírodovědných památek, které významem přesahují rámec střední Evropy


Komorní hůrka

Komorní hůrka

Komorní hůrka (495 m) je nejmladší sopkou na území Českého masivu a nachází se nedalo měst Cheb a Františkovy Lázně. Sopka vznikla na dně již vysychajícího slaného jezera, které se rozkládalo v dnešní Chebské a Sokolovské pánvi. Vrchol Komorní Hůrky dnes dosahuje výšky 503 m n. m.


Hrad Seeberg

Navštivte hrad Seeberg, často nazývaný Ostroh. Najdete jej několik kilometrů západně od Františkových Lázní. Dnešní podobu hradu tvoří románský a gotický palác, které doplňuje renesanční křídlo s krásnou arkádovou chodbou. Zajímavý zážitek nabízí i vstup do sklepních prostor hradu.


Cheb

Málokteré město se může chlubit takovou kuriozitou, jakou je chebský Špalíček – blok jedenácti měšťanských domů, těsně přilepených k sobě a rozdělených uzounkou Kramářskou uličkou. Navštívit můžete také Chebský hrad s Černou věží anebo muzeum v domě, kde byl zavražděn Albrecht z Valdštejna. Do 7 km vzdáleného Chebu se dostanete z Františkových Lázní pohodlně autobusovou dopravou.


Název nejzápadnějšího města České republiky, vklíněného v Ašském výběžku mezi Bavorsko a Sasko, pochází z německého jména ryby – Lipana, kterého má Aš ve znaku. Hlavními turistickými lákadly nejsou historické památky, ale muzeum a zajímavá místa v okolí: rozhledna Háj a přehrada Bílý Halštrov.


Kultura

Hotel Monti Spa pořádá pro své klienty kulturní pořady přímo v domě. Milovníci divadelních představení mohou zavítat do městského Divadla Boženy Němcové, které se nachází 50 m od hotelu.