Podívejte se na nové rehabilitační centrum.


Vysokoindukční elektromagnetický stimulator

Na rozdíl, od klasické magnetoterapie náš nový stimulátor využívá vysokých indukcí, což umožní stimulací i hluboko uložených tkání.Energie proniká cíleně do hloubky až 10 cm a je schopna pozitivně ovlivnit problémy v oblasti kostí, svalů, vazů a nervů.
Působení ve tkání:
snížení bolesti, redukce otoku, zlepšení rozsahu pohybu kloubů, zlepšení vlastností synoviální tekutiny v kloubech.
Výhody léčby:
rychlá a dlouhotrvající redukce bolesti, možnost ošetření i hluboko uložených tkání, vysoká účinnost léčby degenerativních onemocnění pohybového aparátu.
Indikace:
onemocnění kloubů- artrozy, artropatie,
úponové bolesti- tenisový a golfový loket,zamrzlé rameno, úponové bolesti kolene
poúrazové stavy – zlomeniny
bolesti nervového původu
bolesti zad
svalové bolesti.

Léčba přináší rychlou úlevu – citelnou již po prvním podání.
Efektivnost- vyžaduje u akutních stavů nejméně 3 po sobě jdoucí procedur
Chronické stavy 6-10 procedur.

 

WaveMotion terapeutický a masážní stůl

Jako jediní ve Františkových Lázních nabízíme manuální terapie a masáže na tomto unikátním stole. Patentovaný stůl WaveMotion nabízí klientovi pocit odlehčení v 3D rozměru. Vyzkoušejte a maximálně zrelaxujte pod rukami fyzioterapeuta nebo maséra.

Suchá masážní vana

Masáž na speciálním vyhřívaném „vodním lůžku“, kdy přes membránu dochází k masírování buď celého těla nebo vybrané části těla proudem vody pomocí 2 pohyblivých trysek. Masáž zvyšuje celkové prokrvení organismu a snižuje svalové napětí a přispívá k rychlejší regeneraci tkání. Naše lůžko disponuje certifikátem profesionálního zdravotnického prostředku.

Pomáhá při:

 • snížení svalového napětí
 • lokální zvýšení prokrvení a látkové výměny
 • uvolnění podkožního svalstva
 • žilní a lymfatické uvolnění
 • reflexní zmírnění bolesti
 • aktivování popř. ztlumení vegetativního nervového systému s příznivými účinky na vnitřní orgány
 • zvýšení efektivity následných terapeutických opatření (extense, manuální terapie, zdravotní gymnastika atd.)
 • reversibilní funkční poruchy páteře
 • cervikální migréna

Fokusovaná rázová vlna

Jako jediní ve Františkových lázních nabízíme terapie fokusovanou rázovou vlnou. Tato účinná terapie využívaná zejména v specializovaných rehabilitačních nebo ortopedických klinikách Vám pomůže hlavně při chronických potížích v oblasti kloubů a šlach.  Energie z aplikátoru proniká až do hloubky 12 cm a je schopna tak efektivně zacílit i nejhlouběji uložené poškozené tkáně. Nejčastějšími indikacemi jsou:

 • problémy spojené s funkcí páteře (opakující se bolesti v bedrech, bolestivé stavy páteře a pánve po zlomeninách kostrče)
 • chronické bolesti kotníků, kolen, kyčlí, ramen, loktů, stavy po podvrtnutí kolena
 • entezopatie přetížení vazů – tenisový loket a golfový loket, bolestivé tříslo, skokanské koleno
 • burzitidy zánět burz v oblasti kloubů, případně se vznikem kalcifikací v kloubu
 • artróza kloubů
 • po traumatické stavy špatně se hojící zlomeniny, počínající paklouby kostí, záněty kostí po komplikované fraktuře
 • syndrom rotátorové manžety, zamrzlé/zmrzlé rameno
 • patní ostruha, ostruha na loktech, vbočený palec
 • zánět Achillovy šlachy, šlachy dlouhé hlavy bicepsu

Terapeutický ultrazvuk

Poskytuje cílené ošetření povrchových i hlubších struktur a především spasmolytický a analgetický účinek.

Mikromasážní účinek ultrazvuku vede k výraznému prokrvení tkání s následným zvýšením okysličení, přívodem živin a odplavením nežádoucích škodlivých metabolitů.

Lze s ním snížit potíže a bolesti kloubů při degenerativních stavech, artrózách. Lze ovlivnit bolesti šlach způsobené přetížením, jako je např. tenisový loket nebo ostruha na patě. Dále se ultrazvuk využívá při terapii natažených a pohmožděných svalů.

Biostimulační terapeutický laser

Představujeme Vám nový přístroj v oblasti laserové terapie, u kterého lze při léčbě použít laserovou sondu, sprchu nebo plošný scanner. Přístroj pracuje na bázi infračerveného i červeného záření. To znamená, že se dá využít pro ošetření hlubších i povrchových tkání.

Léčba terapeutickým stimulačním laserem má protibolestivý, protizánětlivý a biostimulační účinek. Využívá se při bolestech páteře nejrůznějšího původu, syndromu karpálního tunelu, bolestech svalů, úpony i kloubů. Laser se dá využít i při léčbě tinnitu (šelestu v uších), ošetření jizev, oparů, dekubitů apod.

MATRIX RHYTMUS THERAPIE

Jemnými vibracemi proti bolesti.

Bolest je křik buněk po nedostatku kyslíku. Matrix Rhythmus Terapie je revoluční, přírodní procedura, která zásobuje buňky a zbavuje odpadní látky rytmickými oscilacemi. Kombinovaná mechanicko-magnetická vibrace mobilizuje pojivovou tkáň a uvolňuje svalové napětí. Je to odpovídající alternativa k lékům proti bolesti a operacím, pracuje s vibracemi a zasahuje hlubší vrstvy tkáně. Tato terapie se osvědčila při rehabilitaci, při léčbě bolesti, při chronických onemocněních nervů, viditelných edémů, po traumatickém chirurgickém zákroku, při problémech se zády, problémech se šlachami, otoky, jizvami nebo poruchách hojení ran, migrény, neuralgie, diabetická noha. Matrix Rhythmus Terapie funguje v kombinaci s lázeňskou léčbou.